top of page

ד"ר בירי רוטנברג

פסיכותרפיה אנליטית, ביבליותרפיה

A tree

הי, שמי בירי, 

אני מטפלת, מרצה ומדריכה, בעלת ניסיון של למעלה מ 20 שנה.​

אני מקבלת מטופלים בקליניקה שלי במרכז גבעתיים בשפות עברית ואנגלית. וכן, אני מרצה בבית ספר ברוך איבצ'ר לפסיכולוגיה, בתוכנית הישראלית ובתוכנית הבינלאומית באוניברסיטת רייכמן

מדריכה בתוכניות לפסיכותרפיה לילדים ונוער באוניברסיטת  תל אביב. ומדריכה במרכז ויניקוט לפסיכותרפיה לטיפול באמנויות.

Dr. Biri Rottenberg

התמחות טיפולית:

טיפול פרטני במבוגרים

טיפול זוגי

טיפול בילדים ונוער

הדרכות הורים

 איך זה עובד בחדר הטיפולים ? 

בטיפול במבוגרות, מבוגרים, זוגות: הטיפול מתחיל במפגש המבוסס על שיחה בין המטפלת למטופלת או בין המטפלת למטופל. מספר פגישות יוקדשו להכרה, הבנה ויצירת מסלול למסע טיפולי משותף. יחד נרכוש דרכי עבודה משותפים. המסע הטיפולי המשותף עובר דרך תחנות רבות והוא מתפתח בהתאם למפגש הייחודי מול כל מטופלת ומטופל .

בטיפול במתבגרות ומתבגרים: הטיפול יתחיל בפגישות עם ההורים, הכרות ושיחה אודות המטופל או המטופל, לאחר מכן הפגישות שלי יהיו עם המטופל או המטופלות והדרכות ההורים יהיו לפי הצורך אשר יעלה בטיפול.

בטיפול בילדות וילדים: נתחיל בפגישות עם ההורים ונמשיך לפגישות עם הילדה והילד המבוססות על משחק, ציורים וסיפורים. מדי מספר שבועות ייפגשו ההורים איתי להדרכות הורים, לפי הצורך העולה בטיפול.

תֵּן לַמִּילִּים\ יונה וולך

תֵּן לַמִּילִּים לַעֲשׂוֹת בְּךָ / תֵּן לָהֶם הֳיֵה חָפְשֽׁי / אֵלּוּ תּֽכָּנַסְנָה בְּךָ תּבֹאנָה פְּנֽימָה 

עוֹשֵׂי צוּרוֹת עַל צוּרוֹת / יְחוֹלְלוּ בְּךָ אוֹתָה חֲוָיָה  

תֵּן לַמִּילִּים לַעֲשׂוֹת בְּךָ / אֵלּוּ תַּעֲשֶׂינָה בְּךָ כּרְצוֹנָן

עוֹשׂוֹת צוּרוֹת מֵחָדָש בַּדָּבָר / תַּעֲשֶׂינָה בַּדָּבָר שֶׁלְּךָ

אוֹתוֹ הַדָּבָר בְּדֽיּוּק / כּֽי הֵן אוֹתוֹ הַדָּבָר תַּעֲשֶׂינָה

הָבֵן תָּבֽין כּֽי אֵלּוּ תְּחַיֶּינָה / לְךָ אוֹתָה חֲוָיָה וּפֵרוּשָׁה כַּטֶּבַע

כּֽי הֵן טֶּבַע וְלֹא הַמְצָאָה / וְלֹא גּֽילּוּי כּֽי כֵּן טֶּבַע

תַּעֲשֶׂינָה טֶּבַע דָּבָר בְּךָ / כְּמוֹ שֶׁתֵּן מֽין חַיּֽים לַמּֽילָה

תֵּן לַמִּילִּים לַעֲשׂוֹת בְּךָ

מה זה?
ביבליותרפיה ופסיכותרפיה?

באתר זה אני מזמינה אתכם להכיר את תחום הטיפול בפסיכותרפיה אנליטית ובביבליותרפיה. בתקופות של מצוקה, בלבול, אי ידיעה וקושי, הטיפול הרגשי יכול לסייע בהתמודדות היומיומית. באמצעות תהליכים של יצירת קשר, הקשבה, הכלה והבנה אנו יוצרים יחד במפגש סיפור חדש ומבינים לעומקו את הסיפור איתו הגענו לטיפול. המפגש הטיפולי וכוחן המרפא של המילים מאפשרים לנפש ולגוף לחוש הקלה ולהרגיש מובנים יותר.

טקסט ותרפיה 
איך זה עובד?

בעתות קושי ומצוקה אנחנו מצטמצמים, כך שהסיפור שלנו אודות עצמנו והעולם הופך לחד ממדי. הזמנה לטיפול רגשי היא הזמנה לאוורר מחדש את הסיפור שלנו אודות עצמנו ולהתבונן בסיפור הקיים דרך פרספקטיבות יצירתיות. 
 

הטיפול הרגשי מוצע לילדים, בני נוער ומבוגרים. תחומי ההתמחות שלי כוללים: טיפולים פרטניים לבני נוער ומבוגרים, הדרכות הורים וטיפול בילדים.

​​​

כל טיפול וטיפול הוא מפגש ייחודי בין המטופלת והמטופל לביני, כך שבכל טיפול אנו יוצאים למסע אחר. יחד אנו מוצאים את הדרך המשותפת להקלה ורווחה נפשית, נותנים למילים לנשום ולהנשים.

National Flower

חדש

קלרה שלי 

לאישה יש תינוק שרק נולד, יש לה גם בעל ואבא אוהב שלימד אותה תמיד שאסור להתקרב לגרמנים ולגרמנים. היא מנסה להיות אמא וחוזרת לכתוב לחברה הדמיונית שאימצה בגיל ההתבגרות ולשתף אותה בקשיי הזוגיות, באימהות ובכתיבת הדוקטורט שלה. אבל ככל שהסיפור מתקדם, החברה הדמיונית מתגלה כקלרה היטלר, מצבה הנפשי מתערער וגם המציאות לא נחה: מצד אחד  סודות משפחתיים מתגלים, מצד שני יחסי ההורים הצעירים מתערערים. כשהם נפרדים, קלרה עוברת לגור איתה ועם בנה ועוזרת לה לגדל אותו ואת עצמה. גבולות המציאות והדמיון מיטשטשים והולכים ומתבהרת סכנה גדולה. האם שתי הנשים יצליחו לגדל בן אוהב חיים ורגיש או שיגדלו דיקטטור מסוכן ומצמית?

Book Cover My Klara

ד"ר בירי רוטנברג, רחוב כצנלסון 104, גבעתיים | birirot@gmail.com | 054-4989193

A tree
bottom of page