ד"ר בירי רוטנברג
 ניסיון מקצועי כביבליותרפיסטית ופסיכותרפיסטית

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים בקליניקה פרטית במרכז גבעתיים, ברחוב כצנלסון 104.

 

משנת 2002 אני עוסקת בטיפול בילדים, מתבגרים ומבוגרים, במסגרות ציבוריות ופרטיות. כמו כן, אני עוסקת בהדרכות פרטניות וקבוצתיות של אנשי מקצועות טיפוליים בפסיכותרפיה פסיכואנליטית ובביבליותרפיה ממרכז ויניקוט המסלול למטפלים באמנויות, ובית הספר לפסיכותרפיה בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב ובמסלול לטיפול משולב הורה-ילד.

בתחילת דרכי כביבליותרפיסטית התמחתי בקהילה לנפגעי נפש בתל אביב "בית שליו" בטיפולים פרטניים וקבוצתיים במבוגרים. בהמשך כחמש שנים עבדתי כביבליותרפיסטית בתחנה לטיפול פסיכולוגי-התפתחותי, במשרד הבריאות, בחיפה. שם עסקתי בטיפולים פרטניים באימהות, טיפולים דיאדים בהורים וילדים והדרכות הורים. כמו כן, כאחראית גן טיפולי, ניהלתי את תיקי הילדים והדרכתי את צוות הגן. במקביל באזור חיפה טיפלתי כביבליותרפיסטית טיפולים פרטניים והדרכות הורים בגן שפתי ובביה"ס שמ"ע בו טיפלתי בילדים עם ליקויי התפתחות שפתיים. עבדתי כביבליותרפיסטית ב"ת.ל.מ – רשת ארצית לטיפול פסיכולוגי, ייעוץ ואבחון", בסניף רעננה, בטיפול בילדים, בני נוער ומבוגרים. כמו כן כחלק מתפיסה של מעורבות פעילה בקהילה, התנדבתי בפרוייקט משותף של האו"ם ו ARDC שם עסקתי בטיפול במבוגרים, פליטים המצויים במצבי משבר. מאז שנת 2018 אני חלק מקבוצת שיח  - מכון לייעוץ וטיפול בפסיכותרפיה התייחסותית בתל אביב. 

 

 

 

ד"ר בירי רוטנברג רוזלר, ביבליותרפיסטית
ד"ר בירי רוטנברג רוזלר, ביבליותרפיסטית

טיפול דיאדי

הטיפול הדיאדי הינו גישה דינמית לטיפול בהפרעות יחסים בילדות. במרכז הטיפול הדיאדי החשיבות והמרכזיות של ההקשר ההתפתחותי שבו גדל הילד והגורמים בתוך היחסים העלולים לשבש את התפתחותו. המודל החיפאי לטיפול דיאדי מניח כי הילד מפתח מערכות יחסים וגם ייצוגי יחסים עצמי-אחר מובחנים ושונים עם כל אחד מהוריו. לכן אני פוגשת בכל שבוע את הילד עם אחד ההורים לסירוגין. כמטפלת, אני פוגשת גם את זוג ההורים. יחד עם ההורים והילדים אנו יוצרים משמעויות חדשות וייצוגים חדשים של היחסים, לצד דפוסי התנהגות וחווייות חדשות הנוצרות בחדר הטיפולים ובחיי היומיום של ההורים והילדים. הטיפול הדיאדי מומלץ לטיפול בקשיים התפתחותיים בגיל הרך ובגילאים מאוחרים יותר.טיפול זה יעיל במיוחד כאשר ההורה חש כי הוא מתקשה ביצירת קשר ובמערכת היחסים עם ילדו. כמו כן, הטיפול משמש להתמודדות עם קשיים התפתחותיים כגון: תהליכי גמילה בשלבים שונים, קשיי שינה, הפרעות אכילה, עיכובים רגשיים, בעיות התנהגות, חרדות ועיכוביים שפתיים על רקע רגשי.ההסבר אודות הטיפול הדיאדי נכתב בהתבסס על הספר: "הטיפול הדיאדי: מפגש בין המעשה הטיפולי והתיאוריה" אשר יצא בעריכת חיותה קפלן, יהודית הראל ורעיה אבימאיר-פת. 2010. הוצאת אוניברסיטת חיפה.כתבה בנושא טיפול דיאדי בעיתון "הורים וילדים" בה התראיינתי.  

 

ייעוץ מקצועי לכתבה בנושא של ההתפתחות היצירתית של ילדים בעיתון "הורים וילדים". 

ד"ר בירי רוטנברג, רחוב כצנלסון 104, גבעתיים   0544989193

​© 2013 by Biri Rottenberg.

  All rights reserved.

  • w-facebook
  • w-googleplus

​© paintings by Galit Balas.

  All rights reserved.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now